Haber

Hamas yabancı mahkumları serbest bırakacak

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, yabancı uyruklu esirlerin bir kısmını Gazze’de tutmak istemedikleri için serbest bırakacaklarını aracılara bildirdiklerini duyurdu.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, video mesajında ​​İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde tutulan İsrailli ve yabancı esirlerden bahsetti.

Ebu Ubeyde, çeşitli ülkelerden gelen talepler üzerine aracılara, yabancı esirlerin bir kısmını Gazze’de tutmak istemedikleri için yakında serbest bırakacaklarını bildirdiklerini söyledi.

Ebu Ubeyde, İsrail’in kara operasyonuyla bir askeri kurtardığı yönündeki açıklamayı yalanlayarak, “İzzeddin Kassam’ın elindeki bir esire İsrail’in ulaşmasının mümkün olmadığını”, bunun da İsrail’deki diğer grup veya kişilerin elinde bulunan esirlerden biri olabileceğini ifade etti. Gazze Şeridi.

Ebu Ubeida, “Eğer (Başbakan) Binyamin Netanyahu bir ay süren savaştan sonra bir mahkumun serbest bırakılmasıyla övünüyor ve bunu kutluyorsa, Gazze’de kalan mahkumları bu şekilde kurtarması 20 yıl alacaktır.” İfadelerini kullandı.

hayraboluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu