Haber

Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra esnafı destekleyecek meslek kursları açmayı planlıyor.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, büyükşehir belediye başkanı seçildikten sonra esnafı destekleyecek meslek kursları açmak istediğini söyledi.

Bornova 3. Sanayi Sitesi yönetiminin düzenlediği Klasik Kuru Fasulye Etkinliğine katılan Dağ, kazanı devralarak esnafın tabağına fasulye koydu.

Dağ, yemekte yaptığı konuşmada, daha önce 3. Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ettiğini ve kendisine iletilen sorunların çözümü için elinden geleni yaptığını belirtti.

Dağ, yeni bir yola çıktığını hatırlatarak, “Bugüne kadar sizlerle iletişim kurarak sorunlara çözüm bulma yönünde adımlar attıysak ve bunu yaparken de temsilciniz olarak talepkar konumda bulunarak doğrudan takip ettik. Artık 1 Nisan’dan sonra inşallah 6 sanayi sitemizin tamamında harekete geçebileceğiz” dedi. “Güçlü bir destekle yönetici bir rolde çalışmak istiyoruz.” söz konusu.

Hamza Dağ, İzmir’in kronik sorunlarının geçici tedbirlerle çözülemeyeceğini, bazı temel adımların atılması gerektiğini belirtti.

İzmir’e aşık olduğunu vurgulayan Dağ, “Bu şehre, çocuklarına ve insanlarına benim dört çocuğuma baktığım gözle bakan biri olarak sizlerden 31 Mart’ta çok güçlü bir destek ve ses rica ediyorum. Şu ana kadar verdiklerinizin çok ötesinde, burada yapacaklarımızdan Allah razı olsun.” İzinle, hiç şüphem yok.” dedi.

Dağ, her yerde gördükleri ve kendilerine ilettikleri asıl sorunun mesleksizlik olduğunu, birçok kişinin kendisine işçi, çırak ve kalfa aradıklarını söylediğini hatırlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın son dönemde bu alandaki açığı kapatmak için yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirten Dağ, şöyle konuştu:

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda ‘nasıl destek olabiliriz’ diye düşünürken meslek edindirme kursları açacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi kapsamında birçok çocuğumuz yanlış yollardan uzak duracak, gelecekte de meslek edindirme kursları açacağız. Aynı zamanda topluma entegre olmaları noktasında ekonomik olmadığını, sosyal belediyecilik kapsamında, “Sosyal belediyecilik kapsamında devletin yaptığı çalışmaların yanında mutlaka sosyal belediyecilik kapsamında da çalışmalar yapacağız. Meslek kurslarını daha da ileriye taşıyacak. Bunu teşvik edeceğiz.”

3. Sanayi Siteleri İşletme Kooperatifi Lideri Yalçın Dönmez, Hamza Dağ’a seçimde başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu