Haber

Kılıçdaroğlu, İstanbul metrolarındaki sabotajı kınadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul metrolarındaki yürüyen merdivenlere yapılan sabotaj görüntüsüne atıfta bulunarak, paylaşımında şunları söyledi: “Bir insan ahlaklıysa önce cesur olur. Bu alçaklık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik bir sabotaj değildir. ama öncelikle yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza karşı. Ama dedikleri gibi balık baştan başlıyor.” “Pis kokuyor. Bu bir çürüklük örneği. Eğer skandal arıyorsanız kendi belediyelerinizin çöplük haline getirdiği ilçeleri ziyaret edin. İstanbul’a ihanetinizin nasıl devam ettiğini kendi gözlerinizle görün. Kazanacağınızı düşünüyorsanız kazanacaksınız.” Yalanla, sahtekarlıkla, iftirayla ya da bu tür ahlaksızlıklarla seçim yapılıyor, çok yanılıyorsunuz” dedi. .

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul metrolarındaki yürüyen merdivenlere yeni bir sabotaj gerçekleştiren bir grup gencin, çıkışta bekleyen bir grup gence saldırdığını duyurdu. HaberlerKameralarına verdiği röportajın görüntülerini yayınladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yayınladığı videoyu alıntılayarak tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Bir insan ahlaklıysa önce mücadelesinde cesur olur. Bu alçaklık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne değil öncelikle yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik bir sabotajdır. Ama dedikleri gibi balıklar baştan kokar. Bu bir rezalettir. çürüklük örneği.

“SEÇİMİ BOŞLANARAK, DOLANDIRICILIKLA, İFTİRA VEYA BUNLAR GİBİ BİR AHLAKSIZLIKLA KAZANACAĞINIZI DÜŞÜNÜYORSANIZ ÇOK YANILIYORSUNUZ”

Skandal arıyorsanız kendi belediyelerinizin çöplük haline getirdiği ilçeleri ziyaret edin. İstanbul’a ihanetinizin nasıl devam ettiğini kendi gözlerinizle görün. “Yalan söyleyerek, hile yaparak, iftira atarak veya bu tür ahlak dışı davranışlarla seçimi kazanacağınızı düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu