Teknoloji

Windows 11 widget’ları için beklenen yenilik geliyor

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Insider Programı dahilinde kullanıma sunduğu Kanarya kanalı için ilk güncellemeyi yayınlamış, hatta Insider Preview Build 25324 ile temiz sure yapmak isteyenler için ISO belgelerini bile paylaşmıştı.

Şirket, en son Windows 11 Canary yapısında Windows widget’ları için çeşitli iyileştirmeler sunar.Ama bunlardan en önemlisi kuşkusuz widget’ları bir köşeden diğerine taşıyabiliriz.

Windows 11’de Haberler ve İlgi Alanları özelliği görev çubuğunun sağındadır; Hava widget’ı ve periyodik bildirimler solda. Ancak şirket bunu değiştirmek istiyor ve geleneksel olarak sola hizalanmış pencere öğelerini sağa taşımayı deniyor.

Neowin

Microsoft henüz Windows widget’ları için yeni bir etki alanı duyurmadı. Ancak, ViVeTool uygulamasını kullanarak yeni sürümü deneyebilirsiniz. ViVeTool uygulamasını denemeden önce önemli verilerinizi yedeklemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Windows 11 build 25324’te güncellenmiş widget’lar nasıl etkinleştirilir?

  • ViVeTool’u indirin ve dosyaları bulması kolay bir klasörde açın.
  • Win + X tuşlarına basın ve Terminal (Yönetici) öğesini seçin.
  • Ctrl + Shift + 2 kısayoluyla veya pencerenin üst kısmındaki aşağı ok düğmesine tıklayarak Windows Terminal Komut İstemi profilini değiştirin.
  • CD komutuyla ViveTool dosyalarını içeren klasöre gidin. Örneğin, ViveTool’u C:Vive içine yerleştirdiyseniz, CD C:Vive yazın.
  • vivetool /enable /id:42063280 yazın ve Enter’a basın.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev çubuğu > Görev çubuğu davranışları’na gidin ve görev çubuğu hizalamasını sola ayarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu